Михайло Назаренко Сiрiусцi в iмперських планах Москви
Игорь Росоховатский. Ядовитые семена. - К.: Астарта, 2002. 288 с. (о); Юрій Бедзик. Любов, Президент і парадигма космосу. - К.: Астарта, 2002. 398 с. (п); Леонид Панасенко. Плач в комнате смеха. - Симферополь: Вариант, 2002. 248 с. (п); Олег МІХАЛЬСЬКИЙ.
Отак живеш і не знаєш, що у світі коїться. Усі жаліються, що мало в Україні видається популярної літератури. І я досі жалівся. А в редакції мені й підкинули аж чотири свіженькі вітчизняні фантастичні книжки. А вже коли дізнався, що одну з них висунуто на Нобелівку…
Автор її відомий фантаст радянських часів Ігор Росоховатський. На презентації роману «Отруйне сім’я» книжку хвалили Вадим Скуратівський та «викладачі й студенти Київських вузів», а представники видавництва «Астарта»
А роман і справді цікавий. Попервах. Посередній, але цікавий. Поки залишається детективом з містичним відтінком. Поки читач не звертає уваги на дрібні епізоди, в яких Вища Істота спостерігає за тим, як «частицы мучались и стонали», в той час як
Але як тільки ті
(А звідки це все бере початок? З вінниченкової «Сонячної машини». Прийоми бульварного роману впереміш з «коханням» та дилетантськими роздумами «про життя».)
І ще одна «астартівська» книжка «Любов, Президент і парадигма космосу» Юрія Бедзика. Тут вже, даруйте, слова мене полишають. Можу лише цитувати.
«Сіріусців пригнічують імперські плани Москви». «Для жителів Севастополя давно не таємниця, що до їхнього героїчного міста останнім часом став виявляти пильну увагу й далекий Космос. Надто після тривалого перебування в Севастополі Президента України». Якого саме Президента? Дія відбувається
А ось і він, жаліється старому товаришеві: "Недавно я приймав одного журналіста… І він так добре сказав мені: «У вас гарячі руки і гаряче серце!» Ти знаєш, я мало не повірив йому, щирості його слів. Та, виходить, та щирість була нещирою. По якомусь часі він опублікував статтю, де назвав мене «кримінальним» політиком… Якби котрийсь із них, сміливих і велемудрих, провів у безсонні стільки ночей, як я! Іноді, повіриш, думаю собі: справді, нащо мені тягнути такого воза?"
Боюся, що це всерйоз…
Ще один радянський фантаст, Леонід Панасенко, видав збірку оповідань «Плач у кімнаті сміху». На обкладинці двадцятилітньої давності хвала від самого Рея Бредбері. Не знаю, яке саме оповідання так сподобалося класику в
Окремо стоїть
От вже мені той Винниченко!